Головна
Реєстрація
Вхід
Четвер
28.03.2024
23:52
Вітаю Вас Гость | RSS
Birchen Miracle (web-site for teachers)

Меню сайту

Категорії розділу
Накази, листи, методичні рекомендації [67]
Новини відділу освіти [27]
Новини шкіл громади [17]
Інше [6]
Олімпіади, конкурси, фестивалі та спортивні змагання [30]
Психологічна служба [1]

Наше опитування
Поставте оцінку для сайту
1. Високий рівень
2. Достатній рівень
3. Середній рівень
4. Початковий рівень
Всього відповідей: 72

Міні-чат

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Новини відділу освіти Берездівської сільської ради 
Головна » Статті » Новини відділу » Новини відділу освіти [ Додати статтю ]

Як наші освітяни та бібліотекарі вивчали передовий досвід

Майже 150 представників освітньої галузі та бібліотекарів з Шепетівщини, Полонщини та Славутчини побували на семінарах «Впровадження реформи освіти в умовах децентралізації», що були організовані ГО Романа Мацоли «Інститут солідарності громад» 1-2 грудня у Львові. Там наша інтелігенція переймала досвід та отримала нові знання щодо управління та роботи освіти і культури в сучасних умовах, зокрема в період освітньої реформи та децентралізації. Надзвичайно пізнавальними були екскурсії по науковій бібліотеці Львівського національного університету ім. Івана Франка з її величезним книжковим фондом. Дуже корисною була сесія про реформи освіти в умовах децентралізації.

img_2696

Олег Фасоля, начальник департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА, нещодавно повернувся з Республіки Польща. Відомо, що в багатьох випадках Україна переймає досвід успішних реформ від поляків, зокрема і щодо децентралізації та створення об’єднаних самодостатніх громад. Тому учасникам семінару було цікаво послухати, які ж зміни переживали галузі освіти, науки та культури в наших західних сусідів. У Польщі закрили чимало закладів освіти та культури. Було нелегко, багато хто протестував, адже боявся змін, втрати робочого місця, нових вимог. Але все вийшло на краще, а якість освіти лише зросла. Особливо це стосується сіл та невеличких міст. Завдяки реформам, які впроваджуються в Україні, більше коштів витрачатиметься безпосередньо на учнів та вчителів, які з ними працюють.  Більше уваги приділятиметься особистісному розвитку дітей. Є й проблеми, про них теж говорили під час навчання у Львові. Фінансування малокомлектних навчальних закладів, створення опорних шкіл, нормативно-законодавче забезпечення цих процесів – у цих сферах ще є багато запитань, які потребують нагальних відповідей. Розмова вийшла відверта та корисна.

img_2622

Сучасні бібліотеки — це уже не лише місце, де можна взяти книгу. Про це у своєму виступі «Університетська бібліотека як публічний простір» розповів директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. Івана Франка Василь Кметь. Це інформаційні центри, де є медіатеки, вільний доступ до Інтернету, багато знань і літератури оцифровано та доступні онлайн, а приміщення використовуються для зустрічей, семінарів, навчань. Бібліотеки, аби вижити в сучасних умовах комп’ютеризації та інформатизації, повинні змінюватися. Нові послуги для читачів, зручніший доступ до літератури, в т.ч. через Інтернет, можливість відвідувачам користуватися мультимедійними пристроями, оргтехнікою тощо,  — усе, що є вимогами часу. Як це працює на прикладі сучасних бібліотек Львова на власні очі могли побачити бібліотекарі з Шепетівки та сіл району. Цей досвід, знання, нові контакти з колегами, інформація про корисні ресурси та можливості – усе це планують використовувати у своїй роботі наші спеціалісти.

img_2703

Зустрілися учасники семінарів і з народним депутатом Романом Мацолою, завдяки якому ці заходи  відбулися. Роман Миколайович подякував за те, що люди знайшли можливість приїхати, цікавляться новаціями у своїй роботі та хочуть покращувати ту галузь, в якій вони працюють.

img_2583

Поїздки закінчувалися екскурсією по Львову. Місто уже нарядився у святкове вбрання, сяє різдвяними вогнями та з радістю приймає гостей. Організатори – «Інститут солідарності громад» Романа Мацоли – вирішили поєднати приємне з корисним, навчання з цікавим відпочинком, що надихає та надає нових сил для майбутньої праці.

img_2786

За словами народного депутата, подібні семінари та екскурсії — це інвестиція у розвиток людей з освіти та культури Хмельниччини. На думку Романа Миколайовича, без підготовлених та вмотивованих кадрів жодна галузь не може працювати ефективно. Тому він завжди підтримує ідеї проектів, що дають можливість людям розвиватися.

За матеріалами веб-ресурсу: http://matsola.org.ua/2016/12/06/yak-nashi-osvityani-ta-bibliotekari-vivchali-peredovij-dosvid/

Категорія: Новини відділу освіти | Додав: berezdiv4052 (06.12.2016)
Переглядів: 489 | Теги: новини відділу | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz

  • Copyright MyCorp © 2024
    Безкоштовний хостинг uCoz