Головна
Реєстрація
Вхід
Середа
14.11.2018
10:45
Вітаю Вас Гость | RSS
Birchen Miracle (web-site for teachers)

Меню сайту

Категорії розділу
Накази, листи, методичні рекомендації [67]
Новини відділу освіти [27]
Новини шкіл громади [17]
Інше [6]
Олімпіади, конкурси, фестивалі та спортивні змагання [30]
Психологічна служба [1]

Наше опитування
Поставте оцінку для сайту
1. Високий рівень
2. Достатній рівень
3. Середній рівень
4. Початковий рівень
Всього відповідей: 72

Міні-чат

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Новини відділу освіти Берездівської сільської ради 
Головна » Статті » Новини відділу » Накази, листи, методичні рекомендації [ Додати статтю ]

Про підсумки огляду-конкурсу художньої самодіяльності та виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Дитячий барвограй»

БЕРЕЗДІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

СЛАВУТСЬКОГО РАЙОНУ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВІДДІЛ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ, КУЛЬТУРИ ТА ТУРИЗМУ

Н А К А З

21.02.2017 Берездів №06/2017-н/од

Про підсумки огляду-конкурсу художньої самодіяльності та виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Дитячий барвограй» серед загальноосвітніх навчальних закладів Берездівської сільської ради

 

Відповідно до наказу відділу освіти, молоді та спорту, культури та туризму Берездівської сільської ради від 10.01.2017 року № 01/2017- н/од «Про проведення огляду-конкурсу художньої самодіяльності та виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва серед загальноосвітніх навчальних закладів Берездівської сільської ради», з метою виявлення і підтримки талановитих дітей 15 лютого 2017 року був проведений огляд-конкурс дитячої художньої творчості «Дитячий барвограй».

На оглядовій сцені звітували 130 учнів із 11 загальноосвітніх навчальних закладів, які виступили з насиченою різножанровою програмою, де були представлені художні номери в номінаціях: «хореографічне мистецтво», «інструментальне мистецтво», «народно – обрядова творчість», «вокальна майстерність», «майстер вокалу», «мистецтво слова», «живописна майстерність», «юний майстер», «майстер гумору».

Аналіз виступів учасників огляду – конкурсу засвідчив, що навчальними закладами громади проведена достатня організаторська робота щодо створення умов для розвитку художньої творчості школярів, їх талантів та обдарувань, відродженню та збереженню скарбів української народної культури. Журі огляду відзначили достатній рівень підготовленості художніх колективів Берездівського НВК (Максимчук О.Г.), Малоправутинського НВК (Чуб З.Є.), Мирутинського НВК (директор Гнатенко С.Л.), Хвощівського НВК (Сукач Н.В.), Великоправутинського НВК (Каленюк З.А.), Горицького НВК (директор Романчук В.Р.), оскільки були представлені всі напрямки художньої творчості, якісний та кількісний склад дитячого репертуару номерів був різноплановий, цікавий та відповідав віковим особливостям дітей.

У номінації «вокальна майстерність» майстерне володіння навичками вокального мистецтва продемонстрували дует «Рапсодія» Берездівського НВК, колектив «Візерунок» Малоправутинського НВК (керівник Архипенко О.Д.). Переможцем в номінації став дует «Рапсодія».

На достатньому рівні культура виконавської майстерності солістів-вокалістів: Берездівського НВК – Опанасюк Аліна з піснею «Ми за мир» (керівник Хомич Р.М.); Великоправутинського НВК – Палійчук Альона з піснею «Як у нас на Україні» (керівник Волосик О.М.); Ставичанського НВК – Мельничук Марічка з піснею «Мамо моя» (керівник Мельничук Л.С.). Переможцем у номінації «майстер вокалу» стала Белінська Наталія учениця Горицького НВК з піснею «Весела госпадарочка» (Панасюк Л.М.).

В номінації «Гумор» переможцем визнано Стаканчука Іллю, учня Малокоправутинського НВК (керівник Гаєвський В.Л.). Журі відзначило у виступі: рівень репертуару, відповідність його творчим та віковим можливостям, реалізацію художнього задуму, культуру виконавської майстерності під час читання гуморески «Як мій кум був моржем».

Переможцями у номінації «інструментальне мистецтво» стали: Опанасюк Віталій, учень Берездівського НВК та Лучанський Серафим, учень Великоправутинського НВК (керівник Архипенко О.Д.), які зачарували глядачів та членів журі грою на саксафоні та сопілці.

У номінації «хореографічне мистецтво» оригінальністю постановки номерів, акторською майстерністю, загальним артистичним враженням відзначилися виступи танцювальних колективів: танцювальний колектив «Барви України» Мирутинського НВК (керівник Друзькіна О.В.); «Ромашка», хореографічний колектив Сьомаківського НВК (керівник Ющук Л.Л.); колектив «Живчики», Хвощівського НВК (керівник Ковальчук А.Ю.); колектив «Перлинка» Мухарівського НВК; учнів Піддубецького НВК, танець «Потанцюймо».

У номінації «мистецтво слова» майстерність художнього читання продемонстрували: Палійчук Альона, учениця Великоправутинського НВК (Волосик О.М.); Маліновська Валерія, учениця Мирутинського НВК (керівник Друзькіна О.В.). Переможцем в даній номінації визнано Яну Пасечник, ученицю Берездівського НВК (керівник Рибіцька Е.І.)

Своєрідність репертуару, автентичність відродження та впровадження традицій та обрядів в черговий раз представив дитячий фольклорний гурт «Живчики» Хвощівського НВК (керівник Ковальчук А.Ю.), який став переможцем у номінації «народно – обрядова творчість».

Під час звітного концерту було проведено виставку декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва. Нажаль виставка не відзначалась масовістю учасників, тематичним та жанровим розмаїттям учнівських виробів, що свідчить про неналежний контроль адміністрації закладів щодо залучення учнівської молоді до художньої творчості.

На виставці були представлені роботи 7 закладів освіти (Берездівський, Мирутинський, Малоправутинський, Великоправутинський, Ставичанський, Манятинський, Хвощівський НВК).

Слід відзначити достатній художній рівень, відповідність народним традиціям, місцевому колориту та композиційної досконалості виконання робіт учнів та гуртківців навчальних закладів вироби:

вишивка бісером - Берлізова Маргарита, учениця Манятинського НВК,

живопис – Гаєвська Ангеліна, учениця Берездівського НВК,

канзаши – Гармель Тетяна, учениця Мирутинського НВК,

природний матеріал – учасники гуртка «Світ у прекрасне» Ставичанського НВК,

сучасна лялька – робота гуртківців «Ляльковий світ» Хвощівського НВК.

Однак, поряд з позитивним у проведенні огляду дитячої художньої творчості є певні недоліки:

 • не представлені роботи учнів Сьомаківського Піддубецького, Мухарівського, Горицького, Дяківського навчальних закладів на виставці декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва;
 • учні Дяківського НВК (керівник Кондратюк Н.В.) не брали участі в огляді-конкурсі художньої самодіяльності;
 • не приділяється увага розвитку театрального мистецтва (уривки з комічних творів, класична та сучасна драматургія) та фотомистецтва;
 • недостатньо були представлені на огляді фольклорні групи та ансамблі (виконання обрядових пісень, фрагментів календарних або родинних обрядів);
 • на недостатньому рівні культура виконавської майстерності та музичний супровід, сценічна культура, естетика костюмів.
 • недостатня увага приділяється розвитку хореографічного мистецтва;
 • - низький рівень сценічної культури окремих виконавців;
 • - невідповідність форми і складу учасників віковим критеріям (поділ партій на голоси).

Відповідно до висновків журі районного огляду-конкурсу дитячої та юнацької художньої творчості «Дитячий барвограй»

НАКАЗУЮ:

1.Визнати переможцями огляду-конкурсу художньої самодіяльності та виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Дитячий барвограй» серед загальноосвітніх навчальних закладів Берездівської сільської ради учнів та творчі колективи згідно списку (додаток ).

2. Оголосити подяку учнівським та педагогічним колективам навчальних закладів за активну участь у огляді-конкурсі художньої самодіяльності, виставці декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Дитячий барвограй» серед загальноосвітніх навчальних закладів Берездівської сільської ради

3. Оголосити подяку колективу Малоправутинського НВК (керівник Чуб З.Є). за якісну організацію, підготовку і забезпечення належних умов для проведення огляду.

4. Вказати керівникам Сьомаківського, Піддубецького, Мухарівського, Дяківського навчальних закладів на недостатньо проведену роботу по виявленню, розвитку та підтримці обдарованих дітей, залучення їх до різних форм мистецтва, формування естетичної культури учнів та участі у виставці декоративно – ужиткового мистецтва.

5. Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів:

5.1 Проаналізувати роботу з естетичного виховання школярів, визначити проблеми та шляхи подальшого розвитку і вдосконалення змісту, форм і методі виховання учнів.

5.2 Посилити контроль за ідейно – художньою спрямованістю репертуару, продовжувати пропаганду сучасного українсько - естрадного мистецтва, вжити заходів щодо підвищення професійного рівня музичних керівників дитячих творчих колективів.

5.3. Вжити практичних заходів, щодо розвитку вокально-хорового, хореографічного, музичного мистецтв, танцювальних гуртків, народно- інструментальної, духової музики.

5.4. Посилити роботу щодо якості музичного супроводу, формування виконавської і сценічної майстерності та культури.

5.5. Оновлювати форми і методи роботи з дітьми та молоддю у позаурочний час.

5.6. Забезпечити участь переможців конкурсу в обласному етапі дитячої художньої творчості 23.02.2017 року.

6. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Начальник відділу В.М. Мосіюк

Додаток до наказу

відділу освіти,молоді та спорту, культури та туризму Берездівської сільської ради

від 21.02.2017. № 06/2017-н/од

 

СПИСОК

переможців художніх колективів та окремих виконавців у номінаціях

огляду-конкурсу художньої самодіяльності та виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва  «Дитячий барвограй» серед загальноосвітніх навчальних закладів Берездівської сільської ради

 

«Вокальна майстерність» - дует «Рапсодія» Берездівського НВК

«Майстер вокалу» - Белінська Наталія, учениця Горицького НВК

«Майстер гумору» - Стаканчук Ілля,  учень Малоправутинського НВК.

«Інструментальне мистецтво» - Лучанський Серафим, учень Великоправутинського НВК

«Мистецтво слова» - Яна Пасечник, учениця Берездівського НВК.

«Народно – обрядова творчість»  -  дитячий фольклорний гурт «Живчики» Хвощівського НВК

 «Живописна майстерність»  – Гаєвська Ангеліна, учениця Берездівського НВК,

«Юний майстер»:

- Берлізова Маргарита, учениця Манятинського НВК;

 • Гармель Тетяна, учениця Мирутинського НВК;
 • учасники гуртка «Світ у прекрасне» Ставичанського НВК;
 • учасники гуртка «Ляльковий світ» Хвощівського НВК.

Начальник відділу                 В.М. Мосіюк

Категорія: Накази, листи, методичні рекомендації | Додав: berezdiv1 (21.02.2017)
Переглядів: 153 | Теги: накази та листи відділу | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
 • Офіційьний блог
 • uCoz Спільнота
 • FAQ по системі
 • База знань uCoz

 • Copyright MyCorp © 2018
  Безкоштовний хостинг uCoz